Její konec a Vítr to ví

12:22
Koupaliště otevřená,
 léto v plném proudu... Co takhle tip na skvělé čtivo nejen k vodě?

Její konec

Přiznejte se, kdo nezná spisovatelku Shari Lapenu? Autorka se řadí mezi současnou špičku v psychologických thrillerech a její Manželé odvedle v Česku nečetl jen málokdo. To samé platí i o jejích dalších thrillerech, jako je třeba Jeden z nás, Někdo cizí v domě a Nevítaný host.Spisovatelka, která sype thrillery z rukávu

Přednedávnem jsme se dočkali jejího dalšího napínavého počinu Její konec, který je poněkud nevšedně propletený. V příběhu se nachází hned několik postav, na první pohled zdánlivě dokonalé páry a rodiny, ke kterým však nejde přistupovat jinak než se značnou nedůvěrou. Víte, že je něco špatně, víte, že se v minulosti u nejednoho z hlavních hrdinů cosi stalo, ale ke komu to vlastně vedou stopy, toť otázka.

Hra o pravdu

Ačkoliv má Její konec poměrně pomalejší rozjezd, o to větší a záludnější hra se v průběhu rozjede. Hra o to, čí pravda je věrohodnější a komu je za to věřit. Menší zaškobrtnutí by strhlo nepříjemnou lavinu, kterou by bylo lepší nechat spát. Její konec pro mě byla autorčina první kniha a už teď můžu říct, že si její další thrillery převelice ráda přečtu!


Teď se ale pojďme vrhnout na druhý tip, ve kterém si na své přijdou romantické duše i milovníci historie!

Vítr to ví

Je vám jméno Amy Harmon povědomé? Fanoušci nakladatelství Yoli už určitě tuší, protože před pár lety právě u tohoto nakladatelství vyšla do zlata zbarvená fantasy yolička, Meč a ptáček, kterou jen tak mimo řečí doporučuju! Nevšední to pohádka!


Irsko, láska a cestování v čase

A protože mi spisovatelčino jméno není cizí, zaregistrovala jsem i její letošní novinku Vítr to ví. Ta poměrně dost připomíná celosvětový bestseller Cizinka. No, vlastně aby ne. Vítr to ví vypráví příběh o lásce, Irsku a dotkne se právě i cestování v čase. Pro mě, jakožto milovníka Skotska, Cizinky a veškeré romantiky naprostá nutnost a řeknu vám, příběh mě vůbec nezklamal.

Vítr to ví: romantika s historickým kontextem

Román je doplněný o básně, které se podílí na tvorbě atmosféry celého příběhu, odehrávajícího se v Irsku ve 20. letech minulého století. Za mě skvěle propojená romantika s historickým kontextem. Vítr to ví byste zkrátka minout neměli! 
Mohlo by se vám líbit

1 komentářů

  1. Kniha Vítr to ví mě hodně láká, a to hlavně díky údajné podobnosti s Cizinkou, kterou miluju. :)

    OdpovědětVymazat

Spolupracuji

Nejlepší knihy, žebříček knih ČBDB.cz

Flickr Images

Back to Top