Má tvorba ... aneb Locika a nebe

20:59

Krásné pondělí!


Dnešní článek se nebude týkat knížek, jak jste u mě na blogu zvyklí. Přemýšlela jsem, o čem všem bych mohla na svém blogu psát, a protože mám ke kreslení hodně blízko a protože je to kromě knížek mé druhé já, budu sem občas něco ze svých výtvorů přidávat.Poslední dobou hodně letí mandaly a různé omalovánky či vymalovánky, které jsem však ještě nezkusila. Věřím, že je to skvělý relax, kdy člověk prostě vypne a je ponořený do barev

Sama jsem měla několik omalovánek vyhlédnutých, nicméně pořád dám raději přednost, jak to jen nazvat, volnému tvoření? Přestože tak úplně volné není, když kreslíte podle předlohy, ale... Obrázek si můžete upravovat podle sebe, zvětšit či zmenšit tvary, hrany vytvořit oblejší nebo naopak hranatější. No zkrátka si to, co kreslíte, můžete upravit ku obrazu svému. A to na tom mám právě nejraději a to je důvod, proč jsem se do mandal či omalovánek ještě nepustila. 

Musím se přiznat, že v poslední době jsou mou inspirací příspěvky na Instagramu, kde jich je nepřeberné množství. A právě jedním takovým jsem se inspirovala a podle něj nakreslila svou Lociku. Upřímně nevím, zda dívka na původním obrázku měla být Locika, každopádně ta má by to být měla - či mi ji spíše připomínáNevím jak moc a jak často budu něco kreslit, a jak moc či málo budu na blog své výtvory přidávat. Nemusíte se bát, že bych jich měla hodně. Přeci jen se pomalými krůčky ke kreslení po šesti letech vracím a nepředpokládám, že dám kreslení před čtením přednost. Ale sem tam tu občas něco přibude. :)A co vy, kreslíte také? 
Nebo dáváte přednost vymalovánkám?

Mohlo by se vám líbit

34 komentářů

 1. Báro, krásný :-) Jen tak dál!

  OdpovědětVymazat
 2. Opravdu krásné! Hrozně se mi líbí ten les :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc krásné, mě to Lociku taky připomíná a ta obloha - prostě úžasné. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že nejsem sama, a že ti také připomíná Lociku! :) Děkuju za pochvalu! :)

   Vymazat
 4. Nádhera! Já to mám půl napůl, buď omalovánky nebo kreslení, podle čeho je nálada :) Je to neskutečný relax :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím s tebou souhlasit! :) Parádně si u toho odpočinu :)

   Vymazat
 5. Moc krásný obrázek! :D Kreslení bylo před knizkami me druhé já, bohužel už nemám tolik času a nápadů, ale teď mám chuť zase začít :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsme na tom dost podobně! :) Čas je můj nepřítel :D

   Vymazat
 6. Tak to se ti moc povedlo, nádhera :) Těším se na tvé další výtvory :)

  OdpovědětVymazat
 7. Nádhera, přesně tohle bych taky chtěla umět. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Nejhorší na všem je, že bych pořád něco upravovala, protože se mi něco nelíbí a jsem vlastně stále s něčím nespokojená :)

   Vymazat
 8. Krásný!
  Kreslení se věnuju už sedmým nebo osmým rokem, ale poslední dobou mě ta dětská vášeň pro výtvarné umění opouští a mrzí mě to. :/ Jsem zvědavá, kam mě život poveze dál!
  Úžasný článek! :) ♥
  S láskou
  ♥JORIES♥

  http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! :) Já si vždycky kreslila jen sama pro sebe, a pak jsem na několik dlouhých let přestala a teď se k tomu pomalinku znovu vracím :)

   Vymazat
 9. Krásně smíchané barvičky. Já když něco kreslím podle něčeho, tak to vypadá pokaždé úplně jinak. Nikdy se to nepodobá :D
  Těším se na tvé další kresby

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za pochvalu! :) Tak když to vypadá pokaždé úplně jinak, tak je to aspoň originál, což je super! ♥

   Vymazat
 10. Júj, no to je nádhera♥♥♥ Určite pridávaj takýchto článkov viacero, je sa veru nad čím rozplývať ^.^ Je to vskutku nádherné, teším sa ďalšiu tvorbu ;) Si naozaj talentovaná a šikovná♥

  OdpovědětVymazat
 11. Báro to je nádhera... neděláš si náhodou i tématické záložky do knížek ? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! Jsem ráda, že se líbí! :)
   Hele a dobrá otázka, záložky plánuji už delší dobu, ale především s textem :)

   Vymazat
  2. No, bo jak jsem viděla tu Lociku, tak mě úplně napadlo "Tyjo, podobná záložka ke Cress by byla bomba, akorát s jiným výhledem :-)"

   Vymazat
  3. Jo, to si představit určitě dokážu! :) Ale jsem takový ten netrpělivý čtenář, který když už nějakou tu knížku čte, musí ji mít přečtenou co nejrychleji, aby věděl, jak to dopadne. A pak se vrhám na další kousek :D a nastává ten samý průběh :D. A to pak na záložky nezbývá moc času, protože jsem hrozný puntičkář a dokážu u kreslení strávit dlooouhé hodiny :)

   Vymazat
 12. Vypadá nádherně! Vůbec nechápu, jak si dokázala nakreslit takhle úžasnou oblohu...

  OdpovědětVymazat
 13. Krása! Já bohužel nekreslím, ale takovou nádheru dokážu ocenit :-)

  OdpovědětVymazat

Spolupracuji

Nejlepší knihy, žebříček knih ČBDB.cz

Flickr Images

Back to Top